Başa Dön

Yüzyüze Eğitim

Güneş Enerjisi yatırımları ülkemizde 2013 yılı itibariyle ilgili yönetmelik değişikliklerin yapılması ile birlikte hızla yaygınlaşmaya başladı. DEER AKADEMİ olarak bugüne kadar sektörün önde gelen firmaları da dahil olmak üzere (VESTEL, ZORLU ENERJI) 400 e yakın katılımcıya hem teorik hem uygulamalı eğitimler verdik. Eğitim programlarını başarıyla tamamlayan katılımcılara üniversite onaylı sertifikalarını almaya hak kazandılar. 2017 yılı itibariyle de bu eğitimlerimiz Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM birimi tarafından sertifikalandırılmaya devam etmektedir.

Yüz-yüze eğitimler daha önceden duyurusu yapılarak 5 gün boyunca İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM Birimi Alsancak / İzmir adresinde gerçekleştirilir. 09:00 – 18:00 saatleri arasında tam gün olarak düzenlenen derslerin son gününde sınav, uygulama eğitimi ve teknik gezi düzenlenilir. Bu son eğitimin ardından öğrenciler DEÜ Rektörlük ve DESEM onaylı sertifikalarını almaya hak kazanırlar.

Öğrencilerin eğitim süresi boyunca İzmir’de bulunması gerekir. Eğitimlerin düzenlendiği yer DEÜ Rektörlük Merkezi olduğundan konaklama noktasında Alsancak’ta eğitimin yapıldığı birime yürüme mesafesinde oteller mevcuttur.